joi, 12 august 2010



Multumesc ca existi ! De fiecare data cand ma gandesc la Tine, eu ..

sâmbătă, 20 iunie 2009

...

"Ce dureros este să ajungi in viata omului potrivit in locul si momentul nepotrivit.
..au ajuns unul in viata celuilat,la momentul nepotrivit,pe o cale nepotrivita... dar sortiti sa fie cu oameni nepotriviti si asta doar pt ca... oameni care se potrivesc,care se imbina perfect,care se completeaza...unele persoane doar iti sunt aratate ca exista .."



Cu drag,Dragului meu.


miercuri, 29 aprilie 2009

Dragului ei


Era tot intr-o zi de primavara..cu frunzulite la copaci abia aparute..cu soarele puternic stralucind printre ramurile copacului ce dadeau inspre fereastra..si muntele cu care era obisnuita si alaturi de care crescuse o viata intreaga..era ceva ce numai sufletul fetei putea simti..era o liniste de nedescris..era o tristete si in acelasi timp o bucurie ..o bucurie pe care si-o dorea cateodata atat de mult si care o facea nespus de fericita..dar nu era vorba de o fericire banala..ci de acea fericire care inalta pe cineva in inalturi..
De fiecare data cand statea si contempla afara..isi aducea aminte de cineva..de cineva care de fapt era totul.Atunci simtea ca sufletul era in perfecta armonie..ca sufletul se completa absolut cu ratiunea..si mai mult de atat..erau ca doua jumatati puse laolalta ,formand INTREGUL.
Da,era fericita..dar avea adesea momente in care simtea ca totusi ceva ii lipsea..Si stia si ce anume..Era momentul in care toate gandurile incepeau sa dea navala in mintea ei ..dar nu se putea opri..imagini si imagini se afisau acum inauntrul ei ..Cine s-ar fi uitat la ea in clipe din acelea..probabil ca ar fi vazut ceva in privirea ei..ochii tradau ceva ce ea incerca sa ascunda..
" Sa ma lasi sa iti fiu alaturi ..ar insemna pentru mine sa ating perfectiunea..dar stiu ca perfectiunea nu exista..nu in aceasta lume..nu pe acest pamant. Stiu toate astea,nu imi sunt deloc straine..dar totusi..ce ar fi daca..?De ce nu ? O clipa alaturi de tine..o clipa in care mana ta sa fie intr-a mea..si ani de zile se vor fi luminat ..Tu,dragul meu Cineva,esti tot ce imi doresc,isi zicea ea..Nu esti perfect si nici nu vreau sa fii.Dar esti tu ..M-ai intrebat de ce tu si nu altcineva.Ti-am zis ca esti bland,intelegator..si alte cateva ..dar apoi am realizat ca ceea ce ti-am spus nu a exprimat de fapt ceea ce insemni tu de fapt, cu adevarat pt mine.Degeaba as insira o serie de cuvinte in incercarea de a te face sa intelegi.Nu ar avea rost.Esti TU si atat.Probabil ca inca te intrebi.".Da..dar ce am eu fata de altii? Ce am facut asa special?".Si aici as fi si eu surprinsa de raspunsul pe care ti l-as da..: "nu ai facut nimic.ai fost doar tu .".Cand o mare de lume fosneste si roieste,in multimea de zgomote..ne privim in ochi..si pot sa iti vad tristetea pe care deseori nimeni altcineva nu o vede la tine..sau bucuria..ochii tai zambesc..si atunci ,fiecare particica din mine raspunde cu acelasi zambet si fericire..Dar cand tristetea ti se vede..totul se transforma in gri.Si atunci,particelele se aduna in speranta sa poata faca ceva pentru Tine..pentru ca Tu sa fii bine..Si stiu ca si tu esti la fel .Imi intelegi fiecare mahnire..acolo unde ceilalti nu pot vedea mai departe ..Si ai grija de mine.."

Soarele inca mai stralucea ..cerul era de un albastru bland...
Ceva ii atrase atentia..ceva ce la momentul cand s-a intamplat,inima ii fusese iar plina de pace si liniste..Isi adusese aminte ca era toamna..si dupa o lunga perioada in care statuse numai in casa si inima-i era impovarata de multe..iesise afara..era soare..si adia vant..mergand ea usor cu privirea-i aievea..simti deodata melancolie in suflet..erau anii din urma in care zi de zi,El era acolo.Erau anii in care incercase sa isi dea seama ce se intampla cu ea..daca se insela..daca ceea ce gandea si simtea era adevarat..Erau acei ani care i-au ramas atat de dragi si pe care ,daca ar fi putut,i-ar fi retrait la fel,cu aceleasi intrebari chinuitoare,cu aceleasi tristeti si bucurii.
"Nu regret nimic din ce a fost.Sunt cei mai frumosi ani din viata mea iar tu,Dragul meu,esti cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata.
Si stiu ca nu vom fi impreuna..dar stii ce mai stiu?Ca e cel mai pur si mai frumos sentiment avut vreodata intr-o lume atat de ..diversa.Am sa te astept.Am sa te astept oricat pentru ca tu esti singurul care imi face inima sa zambeasca si sa tresara de fericire.Pentru ca tu esti cel alaturi de care chiar dc as petrece o zi intreaga fara sa scoatem nici unul vreun cuvant,tot pe tine te-as vrea si a doua zi,si a treia..si pentru tot restul zilelor.Pentru ca..esti Tu..si pentru ca ..Te iubesc.
Cu drag,Dragului meu.


....... "

luni, 30 martie 2009

poate

nu ma intreba de ce nu mai spun nimic,de ce nu mai zambesc,de ce nu mai sunt cum eram odata..pur si simplu doar ma intreb: de ce ..si mai ales de ce nu? dar ce folos? raspunsul il stiu.nu e vina ta si nici a mea.dar daca altfel nu se poate..atunci va fi ca si pana acum.privesc si nu vad..aud si nu inteleg. as mai scrie..dar nu acum..tot ce gandesc..fiecare "orice" si fiecare "tot" se refera la "numai tu.":)